Nemáte na životné poistenie? Rušiť ho nemusíte

Nemáte na životné poistenie? Rušiť ho nemusíte

Mnohí z nás majú životné poistenie, no stále ho berieme ako “nepotrebný luxus”. V súčasnej dobe, kedy mnohí musia hospodáriť so zníženým príjmom, prípadne o príjem prišli úplne, je ťažké zmeniť tento názor. Práve životné poistenie však môže byť v súčasnej situácií výbornou pomocou a zostať poistený môže byť pre vás dôležité a významné v mnohých ohľadoch.

 

Životné poistenie nie je sporením na horšie časy

Hoci môžete mať investičné životné poistenie a premýšľate nad jeho zrušením, nie je to zárukou vyplatenia horibilných súm a treba dbať ohľad na to, že jeho zrušenie môže okrem určitej finančnej čiastky priniesť aj vysoké straty. Výška poistného je nižšia ako výška prípadnej škody a v súčasnej dobe počas pandémie je riziko chorôb či v najhoršom prípade úmrtia vysoké, čo znamená, že pri zrušení životného poistenia prestávate byť krytý v prípade choroby či úmrtia.

 

Preštudujte si možnosti zmluvy

Ak sa nachádzate v naozaj nepriaznivej finančnej situácii, kedy je pre vás platenie poistného zbytočným nákladom, skúste sa informovať o podmienkach zmeny v platení životného poistenia. Vaša zmluva totiž môže zahŕňať rôzne možnosti úpravy výšky poistného či dokonca čiastočný odklad alebo zníženie výšky poistného krytia, čo priamo úmerne súvisí so znížením poplatku za poistenie. Keďže poisťovne neprišli počas koronakrízy s možnosťou odkladu splátok plošne, ako urobili napríklad bankové, nebankové a lízingové subjekty, môžete skúsiť využiť aj takzvané “poistné prázdniny”, pokiaľ túto možnosť vaša zmluva zahŕňa a odložiť si platby poistného na určitý čas. Poisťovňa posudzuje každý prípad individuálne a preto je pravdepodobné, že sa vám bude snažiť vyhovieť v maximálnej možnej miere. Pri zrušení životného poistenia môže byť, vzhľadom na vek klienta, jeho opätovné uzavretie pomerne drahou záležitosťou.

 

Pandémia ovplyvnila správanie sa poisťovní

Práve súčasná situácia nahráva životnému poisteniu ako výbornému produktu, keďže aj naše slovenské poisťovne sa rozhodli neuplatňovať si výnimku krytia pre ochorenie Covid-19. Uzatvorenie životného poistenia tak môže pri podobných situáciách, ktoré sa pravdepodobne budú v budúcnosti opakovať, pomôcť klientom prekonať situáciu po finančnej stránke. Ochorenie totiž už dnes ohrozilo bežné fungovanie aj príjmy celých domácností, čo sa odrazilo na celkovom ohrození živobytia.

Ak ešte životné poistenie nemáte a uvažujete o jeho založení, kontaktujte ma a môžeme sa o možnostiach poistenia porozprávať, aby sme pre aktuálnu situáciu a vaše potreby našli to najvhodnejšie riešenie.

Peter Ukázkový
Autor: Peter Ukázkový

Sem si vyplňte text o mne. Môžete sa inšpirovať textom nižšie. Text na túto stránku si môžete zmeniť v administrácii v záložke "Profil".

Ako poradca pracujem od roku 2008. Prieskumy ukazujú, že až 80% ľudí sa v priebehu života stretne s určitými finančnými problémami. Asi Vás teraz prekvapí, že vo väčšine prípadov nie je problém v tom, že by ľudia málo zarábali, ale chyba je v zlom zaobchádzaní a hospodárení s peniazmi.

Tento web Vám pomôže vyznať sa v zložitom svete finančných produktov. Stačí si prečítať niekoľko článkov na tomto webe a uvidíte, že základný prehľad sa Vám dostane pod kožu veľmi rýchlo. Žiadny "finančný poradca" potom nebude mať šancu Vás akokoľvek obalamutiť. Profesia finančného poradenstva v SR utrpela mnoho škrabancov.

Hlavnou príčinou je najmä jej nedostatočná regulácia. Tejto profesii sa v dnešnej dobe venuje celá rada rádoby "odborníkov", ktorí vedome či z neznalosti predávajú nevhodné alebo zle nastavené finančné produkty. Pýtate sa ako sa brániť? Posudzujte svojho poradcu podľa toho, ako premýšľa o Vašich peniazoch. V praxi je samozrejme veľmi ťažké toto zistiť vopred, ale práve kvôli tomu je tu tento web. Všetky rady a odporúčania, ktoré tu nájdete, sú vyskúšané v praxi a majú svoj základ v logickom premýšľaní o živote a peniazoch.

Ak ste dočítali až sem, máte môj obdiv a ďakujem Vám. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, využite kontaktov na tomto webe. Rád sa s Vami stretnem pri káve.