Rýchla pôžička poslúži, no môže vás i potrápiť

Rýchla pôžička poslúži, no môže vás i potrápiť

Rýchle pôžičky sú krátkodobým riešením akútnych finančných problémov a najmä u Slovákov sa stali obľúbenými. Ich popularite pomohlo najmä to, že bez zdĺhavého čakania môžete mať peniaze takmer okamžite. Rýchle pôžičky sú okrem iného aj lacnou možnosťou získania finančného obnosu.


Rýchle peniaze, rýchle splatenie

Pokiaľ ste sa ocitli vo finančnej tiesni a potrebujete súrne finančný obnos vo výške do 1 000 eur, rýchla pôžička je pre vás vhodným riešením. Keďže však ide o rýchlu pôžičku, môžete peniaze na svojom účte obdržať spravidla do 24 hodín, no taktiež ich musíte rýchlo vrátiť. Maximálna doba splatnosti býva nastavená na dobu maximálne 30 dní, pričom potom je potrebné požičané financie vrátiť, inak vám môžu hroziť naozaj vysoké úroky.

 

Jednoduchá dostupnosť takmer pre každého

V prípade úveru býva u klientov zvyčajne posudzované množstvo vecí - bonita klienta, finančná situácia, schopnosť splácania úveru… Pri rýchlych pôžičkách sa tomuto vyhnete a vašu finančnú situáciu pravdepodobne nikto riešiť nebude. Je však len na vás, aby ste sa kvôli pôžičke nedostali do ďalších problémov a preto je na mieste zvážiť, či ju naozaj potrebujete, alebo nie.

Dnes už však kvôli pôžičke s krátkou dobou splatnosti nemusíte chodiť do banky. V mnohých prípadoch si viete požičať aj online, pričom celý proces trvá len niekoľko minút. Spravidla je potrebný videohovor, prípadne telefonický rozhovor kvôli overeniu totožnosti. Informáciu o schválení pôžičky obdržíte do niekoľkých minút, čiže proces požičania je naozaj veľmi rýchly. Podmienkou získania rýchlej pôžičky je však u väčšiny poskytovateľov vek nad 18 rokov, trvalý pobyt na území Slovenskej republiky a nutnosť preukázať sa aspoň jedným preukazom totožnosti.

 

Rýchle peniaze môžu obnášať vysoké poplatky

Rýchla pôžička však má aj svoje nevýhody. Pre niekoho to môže byť naozaj krátka doba splatnosti, ktorú keď nedodržíte, čakajú vás vysoké úroky, prípadne pokuty za omeškanie. Taktiež treba počítať s poplatkami za odklad splátok.

V prípade rýchleho úveru sa vám už samotný úrok pri požičiavaní môže zdať vysoký, no treba brať na vedomie, že ide o ročnú úrokovú sadzbu, čo je pri 30 dňovej dobe splatnosti v podstate v poriadku. Môžete sa však stretnúť aj s možnosťou expresného vyplatenia financií, čo v prípade finančnej núdze môže znieť ako skvelé riešenie, no u mnohých poskytovateľov sa stretnete s vysokými príplatkami práve za expresnú rýchlosť. Nevýhodou môže byť aj limitujúca výška pôžičky, ktorá je spravidla v sumách 500 až 1 000 eur.

V prípade rýchlej pôžičky je naozaj potrebné dobre zvážiť všetky výhody a nevýhody, ktoré toto riešenie ponúka a až potom sa rozhodnúť.

Peter Ukázkový
Autor: Peter Ukázkový

Sem si vyplňte text o mne. Môžete sa inšpirovať textom nižšie. Text na túto stránku si môžete zmeniť v administrácii v záložke "Profil".

Ako poradca pracujem od roku 2008. Prieskumy ukazujú, že až 80% ľudí sa v priebehu života stretne s určitými finančnými problémami. Asi Vás teraz prekvapí, že vo väčšine prípadov nie je problém v tom, že by ľudia málo zarábali, ale chyba je v zlom zaobchádzaní a hospodárení s peniazmi.

Tento web Vám pomôže vyznať sa v zložitom svete finančných produktov. Stačí si prečítať niekoľko článkov na tomto webe a uvidíte, že základný prehľad sa Vám dostane pod kožu veľmi rýchlo. Žiadny "finančný poradca" potom nebude mať šancu Vás akokoľvek obalamutiť. Profesia finančného poradenstva v SR utrpela mnoho škrabancov.

Hlavnou príčinou je najmä jej nedostatočná regulácia. Tejto profesii sa v dnešnej dobe venuje celá rada rádoby "odborníkov", ktorí vedome či z neznalosti predávajú nevhodné alebo zle nastavené finančné produkty. Pýtate sa ako sa brániť? Posudzujte svojho poradcu podľa toho, ako premýšľa o Vašich peniazoch. V praxi je samozrejme veľmi ťažké toto zistiť vopred, ale práve kvôli tomu je tu tento web. Všetky rady a odporúčania, ktoré tu nájdete, sú vyskúšané v praxi a majú svoj základ v logickom premýšľaní o živote a peniazoch.

Ak ste dočítali až sem, máte môj obdiv a ďakujem Vám. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, využite kontaktov na tomto webe. Rád sa s Vami stretnem pri káve.