Toto sú dôvody, prečo by ste si mali založiť sporiaci účet

Toto sú dôvody, prečo by ste si mali založiť sporiaci účet

Ak máte na vašom bežnom účte finančný obnos, s ktorým nedisponujete, je škoda ho nevyužiť k lepšiemu. Bežný účet je totiž nízko úročený a z vašich peňazí máte stále to isté. Ak však svoje financie prenesiete na sporiaci účet, pri ročnej fixácií môžete získať k dobru približne 1% zo svojho vkladu. Vedenie sporiaceho účtu je zdarma, podmienkou v mnohých bankách však je to, aby ste mali v tej istej banke aj bežný účet.

Na sporiacom účte môžete so svojimi financiami ľubovoľne manipulovať, no nie je možné z neho platiť inkaso, tovary či služby. K sporiacemu účtu taktiež nedostanete platobnú kartu.

Na sporiaci účet si môžete vkladať financie prakticky kedykoľvek a v akejkoľvek výške. Môžete si nastaviť napríklad prevod určitej sumy z bežného účtu na sporiaci, alebo si nastaviť automatický prevod určitej sumy až po dosiahnutí stanoveného limitu na bežnom účte.


Ak nemáte radi riziko, práve sporiaci účet je pre vás ako stvorený. Vaše financie budú zhodnotené a máte istotu, že nasporená suma nebude menšia, ako váš vklad.

Peter Ukázkový
Autor: Peter Ukázkový

Sem si vyplňte text o mne. Môžete sa inšpirovať textom nižšie. Text na túto stránku si môžete zmeniť v administrácii v záložke "Profil".

Ako poradca pracujem od roku 2008. Prieskumy ukazujú, že až 80% ľudí sa v priebehu života stretne s určitými finančnými problémami. Asi Vás teraz prekvapí, že vo väčšine prípadov nie je problém v tom, že by ľudia málo zarábali, ale chyba je v zlom zaobchádzaní a hospodárení s peniazmi.

Tento web Vám pomôže vyznať sa v zložitom svete finančných produktov. Stačí si prečítať niekoľko článkov na tomto webe a uvidíte, že základný prehľad sa Vám dostane pod kožu veľmi rýchlo. Žiadny "finančný poradca" potom nebude mať šancu Vás akokoľvek obalamutiť. Profesia finančného poradenstva v SR utrpela mnoho škrabancov.

Hlavnou príčinou je najmä jej nedostatočná regulácia. Tejto profesii sa v dnešnej dobe venuje celá rada rádoby "odborníkov", ktorí vedome či z neznalosti predávajú nevhodné alebo zle nastavené finančné produkty. Pýtate sa ako sa brániť? Posudzujte svojho poradcu podľa toho, ako premýšľa o Vašich peniazoch. V praxi je samozrejme veľmi ťažké toto zistiť vopred, ale práve kvôli tomu je tu tento web. Všetky rady a odporúčania, ktoré tu nájdete, sú vyskúšané v praxi a majú svoj základ v logickom premýšľaní o živote a peniazoch.

Ak ste dočítali až sem, máte môj obdiv a ďakujem Vám. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, využite kontaktov na tomto webe. Rád sa s Vami stretnem pri káve.